• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

"Останнє слово за нами": Британія хоче переглядати рішення Європейського суду з прав людини

Велика Британія хоче прийняти нову редакцію закону про права людини, яка надасть країні можливість "виправляти" постанови ЄСПЛ. Ця норма фактично встановить верховенство національного законодавства над загальноєвропейським в галузі прав людини на території Британії

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр юстиції Британії Домінік Рааб, передає "ДС" з посиланням на Politico.

"Ми хочемо, щоб останнє слово в тлумаченні законів країни залишалося за Верховним судом, а не за Страсбурзьким судом", — сказав Рааб.

Міністр поставив під сумнів повноваження ЄСПЛ виносити рішення з питань внутрішніх справ Британії, стверджуючи, що державні служби, такі як Національна служба охорони здоров'я, повинні керуватися "обраними законодавцями", а не "судовим законодавством".

"Я не думаю, що завдання Європейського суду в Страсбурзі — диктувати речі … стосується це нашого соціального забезпечення або наших поліцейських сил", — сказав він.

Міністр також заявив, що британські війська, що проходять службу за кордоном, піддаються "небезпеці" через страх судового позову відповідно до Європейської конвенції про права людини.

"Ми виявляємо проблеми і намагаємося їх виправити. Там, де були рішення, які, хоча і належним чином винесені судами, ми вважаємо неправильними, парламент повинен видати закони, щоб виправити їх", — сказав він.

Британія була однією з перших країн, які ратифікували Європейську конвенцію про права людини в 1949 році, і визнала юрисдикцію Страсбурзького суду з 1966 року.

Нагадаємо, Конституційний суд Польщі 7 жовтня визнав верховенство національного законодавства над правовими нормами ЄС. В Єврокомісії обурені рішенням і заявляють, що закони ЄС є пріоритетними для всіх країн-членів. Водночас Угорщина офіційно підтримала позицію Польщі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua