• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

ОЗХО підтвердила застосування "Новачка" у Еймсбері

Реклама на dsnews.ua
Організація по забороні хімічної зброї підтвердила, що під час атаки у Еймсбері був застосований нервовий агент "Новачок" такого ж типу, як і під час атаки в Солсбері

"Звіт ОЗХО сьогодні підтвердив оцінку Сполученого Королівства, за якою було ідентифіковано хімічну речовину з-за якого загинула у Еймсбері 8 липня Дон Стерджесс. Це був нервовий агент "Новачок" такого ж типу, який використовувався під час спроби вбивства Сергія і Юлії Скрипалів раніше в цьому році", - йдеться в повідомленні МЗС Британії, повідомляє "ДС".

Експерти ОЗХО двічі відвідали Британію для збору зразків після нападів у Солсбері і Еймсбері.

"Нерозсудливість російської держави в завезенні нервового агента в Британію і повне ігнорування безпеки громадян є жахливим і безвідповідальним." - сказав глава МЗС Британії Джеремі Хант.

Нагадаємо, 30 червня з дому у Еймсбері госпіталізували пару - 45-річного Чарлі Роулі і 44-річну Дон Стерджесс, які отруїлися нервово-паралітичним речовиною Новачок. Британка померла через дев'ять днів після госпіталізації, в той час як стан Роулі стабілізувався.

Першими жертвами "Новачка" стали Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. 27 серпня Адміністрація США вводить нові санкції відносно Росії через її причетність до отруєння екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в британському Солсбері.

    Реклама на dsnews.ua