• USD 40.4
  • EUR 44
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Палата представників Конгресу США сьогодні голосуватиме з-поміж іншого й за допомогу Україні та за додаткові санкції щодо Росії

Щодо допомоги Україні, текст документа схожий на законопроєкт, за який вже проголосував Сенат

Реклама на dsnews.ua

Про це пише "ДС" з посиланням на закордоні ЗМІ.

Сьогодні, 20 квітня, Палата представників США голосуватиме за чотири законопроєкти: про допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню, а також за документ, що стосується нацбезпеки. В документі є пункти про конфіскацію російських активів і передачу їх для допомоги Україні.

Речниця Білого дому Жан-П’єр заявила, що США одразу надішлють Україні зброю, щойно допомогу схвалять. За даними іноземних медіа, в першому пакеті можуть бути боєприпаси до артилерії та ППО. Наскільки великим буде перший транш, остаточно ще не вирішено.

Щодо допомоги Україні, текст документа схожий на законопроєкт, за який вже проголосував Сенат. Пропозиція передбачає близько 61 мільярда доларів на потреби, пов'язані із війною Росії проти України, однак надання економічної допомоги Україні має відбуватися не на безоплатній основі, а в кредит. Палата представників також пропонує надати Україні далекобійні установки ATACMS (за згоди Білого дому).

За правилами голосування, спочатку Конгрес розгляне допомогу Ізраїлю, потім – Україні, далі – Індо-Тихоокеанському регіону, після чого – законопроєкт "Про мир через силу у 21 столітті", який передбачає, серед іншого, допомогу Україні коштом російських заморожених активів, розширення санкцій щодо Росії, посилення інформаційної безпеки.

Якщо Палата представників підтримає цей законопроєкт, далі за нього має проголосувати Сенат,

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua