• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Pandora Papers: в Чилі запустили процедуру імпічменту президента

У Чилі розпочалася процедура відсторонення Себастьяна Піньєри з посади глави держави в зв'язку з офшорним скандалом після масштабного витоку даних, відомим як Pandora Papers

Реклама на dsnews.ua

Ініціаторами стали опозиційні депутати чилійського парламенту, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Парламентарії запустили процедуру імпічменту у зв'язку з можливими порушеннями при продажі гірничодобувної компанії. Подробиці цієї угоди з'явилися у витоку "досьє Пандори".

На цей крок законодавці пішли після того, як прокурор Чилі оголосив про початок розслідування можливих звинувачень в корупції, пов'язаних з хабарництвом, а також податковими порушеннями, пов'язаними з продажем компанії.

Один з ініціаторів процедури імпічменту, депутат нижньої палати Хайме Наранхо заявив, що Піньєра "відкрито порушив Конституцію".

Як відомо, розслідувачі ICIJ (Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів) представили доповідь "Досьє Пандори", присвячену офшорам політиків і бізнесменів з усього світу.

Він заснований на 11,9 млн конфіденційних документів. В аналізі документів брали участь понад 600 журналістів зі 150 медіа, в тому числі BBC, The Washington Post, Le Monde і інші. У публікаціях серед інших згадується ім'я президента України Володимира Зеленського, але Офіс Президента заявив, що в цій інформації немає нічого компрометуючого.

Фігурантом "досьє Пандори" також є прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш. Поліція країни почала розслідування фактів корупції.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua