• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Парламент Чехії визнав режим у Росії терористичним

Палата депутатів Чехії (нижня палата парламенту) у прийнятій резолюції назвала правлячий режим у Росії терористичним

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

У резолюції засуджується напад Росії на Україну, зокрема удари по об'єктах енергетичної інфраструктури, і не визнаються результати так званих "референдумів", на підставі яких російська влада "приєднала" окуповані ними українські території, передає "ДС".

"Засуджуються широкомасштабні напади на громадянське населення, цивільні об'єкти та ключові об'єкти енергетичної інфраструктури, які є очевидною спробою досягнення політичних цілей шляхом залякування цивільного населення та відповідають терористичним методам", — йдеться у резолюції.

За документ проголосували 129 із 156 присутніх депутатів, проти виступили всі 14 депутатів від опозиційного руху "Свобода та пряма демократія" (СПД). Загалом у палаті депутатів 200 місць.

У тексті вказується, що дії Росії призводять до "широких обмежень або перебоїв у подачі електроенергії, води або тепла, наражаючи на небезпеку цивільне населення". Зазначається, що прямі чи непрямі загрози Росії застосування ядерної зброї "є небезпечною ескалацією напруженості та загрозою загальноєвропейській безпеці".

Крім цього, депутати Чехії підтримали ідею створити спеціальний трибунал для судового переслідування за злочини агресії, а також під керівництвом Міжнародного кримінального суду розслідувати та покарати винних у військових злочинах та злочинах проти людяності.

Як повідомляла "ДС", парламентська асамблея Ради Європи визнала правлячий у Росії режим терористичним. Аналогічні резолюції ухвалили парламенти Польщі, Естонії, Латвії та Литви.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua