• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Парламент Молдови ратифікував євроінтеграційні поправки до угоди про вільну торгівлю з Україною

Молдавський парламент ратифікував 6 грудня протокол про внесення змін до угоди про вільну торгівлю між Молдовою та Україною

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Реклама на dsnews.ua

У парламенті зазначили, що запропоновані поправки полегшать доступ інвесторів та бізнесу до переваг існуючих преференційних домовленостей між Молдовою, Євросоюзом та Україною, передає "ДС" з посиланням на Newsmaker.

Згідно з поправками, виробники з України зможуть імпортувати до Молдови сировину та компоненти для їх переробки, а потім експортувати кінцеву продукцію до країн ЄС.

При цьому товари отримають сертифікати про молдавське походження, і для цього не потрібно буде сплачувати мита згідно з існуючим пільговим режимом.

Протокол про зміну угоди про вільну торгівлю між Молдовою та Україною наприкінці серпня підписали прем'єр-міністри обох країн – Наталія Гаврилиця та Денис Шмигаль.

Вони зазначили, що оновлена ​​угода "сприятиме інвестиціям і спонукатиме бізнес-середовище повною мірою використати існуючий торговий режим із ЄС".

Крім того, за словами Шмигаля, Україна вже уклала такий самий договір із Грузією, і тепер усе "Асоційоване тріо" зможе створити єдину систему для торгівлі з Євросоюзом.

Нагадаємо, у кінці листопада члени асоційованого тріо (Україна, Грузія, Молдова) надали Європейському Союзу свої пропозиції щодо посилення співробітництва у деяких галузях.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua