• USD 39.5
  • EUR 42.2
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Партія Ердогана вперше зазнала поразки на виборах у Туреччині: попередні результати

Політсила президента Туреччини Реджепа Ердогана зазнала поразки на виборах від головної опозиційної партії — вперше від того часу, як він прийшов до влади понад 20 років тому

Туреччина
Партія Ердогана зазнала поразки на місцевих виборах у Туреччині / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації Bloomberg, передає "ДС".

За попередніми результатами, Партія справедливості та розвитку Ердогана вперше в історії відстала від головної опозиційної Народно-республіканської партії на муніципальних виборах 31 березня.

ПСР підтримали 35,5% виборців, НРП — 37,7% після підрахунку майже 100% голосів.

Відтак ПСР має отримати місце мера у 24 містах порівняно з 39 у 2019 році. НРП лідирує у 35 провінціях порівняно з 21 на останніх виборах.

Реджеп Ердоган визнав поразку.

"Вибори 31 березня стануть поворотним моментом. Ми не змогли досягти результатів на місцевих виборах, на які сподівалися", — сказав він.

Водночас президент пообіцяв критично оцінити діяльність своєї партії.

Очікується, що результати виборів мають підвищити популярність мера Стамбула, опозиціонера Екрема Імамоглу, який переміг з перевагою приблизно в 11%.

Як зазначається, результати показують, що на більшій частині Туреччини виборці відвернулися від керівної партії. Головною причиною називають стійко високу інфляцію

Як писала "ДС", на південному сході Туреччини суперечки на виборчій дільниці переросли у жорсткі сутички зі стріляниною, внаслідок яких одна людина загинула і більш як 10 отримали поранення.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua