• USD 41
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Партія Сунака програє на виборах у Британії: дані екзитполів

За підсумками дострокових парламентських виборів, що пройшли 4 липня, Консервативна партія Великої Британії опиняється в меншості

Вибори у Британії
Консервативна партія Великої Британії опиняється в меншості / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Європейська правда", посилаючись на дані екзитполу, опубліковані після 22:00 за Лондоном, передає "ДС".

Екзитпол проводила компанія Ipsos UK для телеканалів Sky News, BBC та ITV News, він прогнозує опозиційній Лейбористській партії 410 місць у парламенті. Це дасть їм більшість у 170 місць.

Як зазначається, цей результат, однак, не дотягує до перемоги лейбористів у 1997 році, коли партію очолював Тоні Блер. Тоді лейбористи здобули 419 мандатів.

За даними екзитполу, Консервативна партія натомість отримає лише 131 місце, втративши здобуту на дострокових виборах у 2019 році більшість у 365 мандатів. Ця політсила перебувала при владі 14 років.

На третьому місці — Ліберально-демократична партія, яка може здобути 61 мандат — у 6 разів більше, ніж має зараз у нинішній Палаті громад.

Євроскептична партія Reform UK Найджела Фараджа може отримати 13 мандатів — більше, ніж прогнозували до голосування.

Як очікується, у Шотландської національної партії може бути 10 мандатів (кількість зменшується)"Зелені" можуть розраховувати на два місця в Палаті громад.

Ще 19 мандатів можуть отримати дрібніші політсили та незалежні політики.

Остаточні результати можуть бути відомі 5 липня.

Як писала "ДС", у Британії заявляли про ризик втручання Росії у вибори.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua