• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

ПАРЄ прийняла резолюцію по кримським татарам

Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, в якій вимагає від Росії забезпечити дотримання прав представників кримськотатарського народу в окупованому Криму, а також дотримуватися міжнародного права і відновити територіальну цілісність України

ПАРЄ
ПАРЄ / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в резолюції ПАРЄ про порушення прав кримськотатарського народу в окупованому Росією Криму, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Резолюцію підтримали 73 делегати, 17 були проти і двоє утрималися.

Автором доповіді з цього питання була ісландський парламентарій, представник Піратської партії Ісландії і політичної групи соціалістів, демократів і зелених в ПАРЄ Торхільдур Сунна Аеварсдоттір.

ПАРЄ вимагає від РФ виконати резолюцію Генеральної Асамблеї ООН, а також інші міжнародно-правові рішення про припинення окупації і відновлення територіальної цілісності України.

Асамблея відзначає, що репресії проти кримських татар включають вбивства, зникнення із застосуванням сили, тортури, нелюдське поводження, що принижує гідність. Це все здійснюється російськими силовиками протиправно.

На цьому тлі в Криму переслідується робота журналістів, обмежується свобода слова і зібрань, чиниться тиск на правозахисників, які підтримують і відстоюють інтереси кримськотатарського народу.

Це все, як зазначається в резолюції, створює в Криму атмосферу страху і ворожнечі.

Асамблея висловила глибоке розчарування тим фактом, що ці порушення є результатом застосування в Криму російського законодавства, яке суперечить міжнародному праву. Особливо такі порушення йдуть всупереч застосуванню міжнародних механізмів та інструментів щодо захисту прав людини, включаючи Європейський суд з прав людини.

ПАРЄ закликала Росію негайно звільнити всіх осіб, затриманих і ув'язнених з порушеннями і зловживанням російським законодавством в Криму.

У резолюції делегати також закликали РФ забезпечити повний і безперешкодний доступ до Криму представників міжнародних та регіональних правозахисних організацій з метою моніторингу ситуації.

Крім цього Асамблея закликала російську владу припинити примусовий призов до збройних сил РФ жителів Криму, включаючи кримських татар.

Як повідомляла "ДС", українська делегація в ПАРЄ змогла домогтися того, що ключові правки Росії в проект резолюції про порушення прав кримських татар не будуть включені в документ.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua