• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

ПАРЄ почала літню сесію з виключення всіх російських кандидатів у судді ЄСПЛ

У Страсбурзі в понеділок, 21 червня, розпочалася літня сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), яка триватиме до 24 червня

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив член української делегації в ПАРЄ, народний депутат від "Євросолідарності" Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі, передає "ДС".

За його словами, серед основних питань порядку денного є і ті, що стосуються України.

Зокрема, вранці 22 червня відбудеться засідання регламентного комітету ПАРЄ, який розгляне скаргу на Гончаренка щодо інциденту під час квітневої сесії, коли йому не дали закінчити виступ через демонстрацію ним прапора України, прострілянного російськими кулями на Донбасі.

Вранці 23 червня пройдуть дебати щодо Білорусі "Безперервний терор білоруського режиму — загроза для всієї Європи", а ввечері того ж дня — розгляд та затвердження доповіді "Ситуація кримських татар".

При цьому нардеп повідомив, що комітет ПАРЄ вже відхилив всіх кандидатів від Росії в судді Європейського суду з прав людини у зв'язку з несправедливим проведенням конкурсу в самій РФ. У зв'язку з цим на даній сесії ПАРЄ суддя ЄСПЛ від Росії обраний не буде.

"У середу (23 червня, — ред.) комітет засідатиме знову, проросійське лобі намагається ще раз спробувати провести це питання", — написав Гончаренко.

За його словами, російська делегація вирішила брати участь в сесії ПАРЄ дистанційно і не поїхала до Страсбурга.

Зазначимо, також в порядку денному очікується розгляд таких питань: вибори, за якими недавно спостерігала Асамблея (Болгарія, Албанія); COVID-19-паспорти і сертифікати; права жінок; європейська політика щодо діаспор, подолання афрофобіі в Європі; вибори суддів ЄСПЛ і свобода медіа, суспільна довіра і право знати.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua