• USD 39.8
  • EUR 42.3
  • GBP 49
Спецпроєкти

Пашинян назвав умову виходу Вірменії із ОДКБ

Вірменія вимагає від Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) уточнити свою позицію щодо "суверенної території Республіки Вірменія". І якщо відповідь буде незадовільною, то Єреван вийде з організації

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, зазначивши, що поки Вірменія фактично заморозила свою діяльність у рамках ОДКБ, проте це рішення є політичним, а не юридичним, передає "ДС" з посиланням на Armenpress.

"Політичні рішення та позиції не слід плутати з юридичними процесами. Так, ми фактично заморозили нашу діяльність в ОДКБ", — сказав прем'єр-міністр.

Говорячи про позицію Єревана стосовно ОДКБ, він зазначив, що Вірменія до Організації має лише одне прохання і одну вимогу — уточнення зони відповідальності структури в республіці.

"Ми не створювали проблему, пов'язану з ОДКБ. Усі проблеми виникли з того моменту, коли ми порушили питання про те, яка зона відповідальності ОДКБ у РА, і не отримали відповіді на це питання", — сказав Пашинян.

Прем'єр-міністр зауважив, що Вірменія отримала дуже чітку позицію своїх партнерів щодо ОДКБ та Росії щодо того, що суверенна територія Вірменії є для них "червоною лінією". Однак у травні та листопаді 2021 року, а також у вересні 2022 року відбулися події, коли ця "червона лінія" була пересічена, а дії, передбачені у статуті ОДКБ для кризових ситуацій, не були зроблені.

Пашинян зазначив, що якщо ОДКБ відповість на запитання і ця відповідь відповідатиме уявленням вірменської сторони, це означатиме, що питання між Вірменією та ОДКБ вирішені.

"Інакше Вірменія вийде з ОДКБ. Коли саме, я не можу сказати", — резюмував глава уряду.

Як повідомляла "ДС", 23 лютого прем'єр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що країна зупинила свою участь в Організації договору про колективну безпеку.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua