• USD 41.4
  • EUR 45.3
  • GBP 53.8
Спецпроєкти

Перед Самітом миру російський дипломат намагався купити зброю і "небезпечні речовини"

Швейцарські органи безпеки завадили російському агенту, який працював дипломатом у Берні, придбати зброю та "небезпечні речовини" за кілька тижнів до Саміту миру

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Tages-Anzeiger, передає "ДС".

За інформацією спецслужб, російський агент "намагався придбати зброю та небезпечні речовини в кількох місцях у Швейцарії", зокрема, відвідав магазин, що належить швейцарсько-німецькому торговцю зброєю, але нічого не купив.

Генеральна прокуратура Швейцарії підтвердила, що в межах розслідування правоохоронці "провели кілька обшуків у будинках разом із поліцейськими силами відповідних кантонів". Невідомо, чи когось арештували і чи перебуває хтось під вартою.

Російського шпигуна у Швейцарії підозрюють у порушенні законів про військові матеріали та про заборону експорту зброї. Ще один підозрюваний перебуває під слідством за підозрою в порушенні законодавства про контроль за товарами.

Хоча російський дипломат користується імунітетом, Генеральна прокуратура Швейцарії звернулася до Федерального департаменту закордонних справ із проханням зняти його, а до Федеральної ради – з проханням дозволити кримінальне провадження.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua