• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Після введення нових санкцій проти Росії США заручилися підтримкою НАТО

У НАТО висловили підтримку США, які в четвер, 15 квітня, ввели новий пакет санкцій проти Росії за кібератаки

Прапор НАТО
Прапор НАТО / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві на сайті НАТО, передає "ДС".

"Союзники по НАТО підтримують Сполучені Штати і солідарні з ними після того, як 15 квітня вони оголосили про дії у відповідь на дестабілізуючу діяльність Росії. Союзники вживають заходів індивідуально і колективно для зміцнення колективної безпеки Північноатлантичного альянсу", — зазначено в заяві.

Відзначається, що Росія продовжує демонструвати стійку модель дестабілізуючої поведінки, включаючи порушення суверенітету і територіальної цілісності України і Грузії, а також постійне порушення, невиконання та обхід численних міжнародних зобов'язань, включаючи Будапештський меморандум.

"Союзники продовжуватимуть працювати в тісній співпраці з метою протидії діям Росії, які становлять загрозу євроатлантичної безпеки. Ми закликаємо Росію негайно припинити свою дестабілізуючу поведінку і виконувати свої міжнародні зобов'язання, як це роблять союзники, включаючи існуючі угоди і зобов'язання в галузі контролю над озброєннями, роззброєння і нерозповсюдження. Ми також закликаємо Росію припинити свої провокації і негайно знизити напруженість на кордонах України та в незаконно анексованому Криму", — йдеться в заяві.

У НАТО підкреслили, що залишаються відкритими для періодичного і значимого діалогу, а також для конструктивних відносин з Росією, коли дії Росії зроблять це можливим.

"Ми шкодуємо, що Росія продовжує ігнорувати запрошення НАТО на початку 2020 року провести засідання Ради Росія-НАТО", — заявили в Брюсселі.

Нагадаємо, у четвер, 15 квітня, президент США Джозеф Байден підписав указ про введення нових санкцій проти Росії через втручання Кремля в президентські вибори в країні в 2020 році. Також санкції були введені через продовження Кремлем незаконої окупації українського Криму.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua