• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

"Північний потік-2": Держдеп США відправляє свою людину до Києва та Варшави

Радник Державного департаменту США Дерек Чолле відвідає Київ і Варшаву для обговорення питань про відносини між країнами, а також стосовно російського газопроводу "Північний потік-2"

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила пресслужба Держдепу, інформує "ДС".

"Радник департаменту Дерек Чолле приїде 20-21 липня до Києва і 21-23 липня – до Варшави для посилення стратегічної цінності відносин США з Україною та Польщею. Він продовжить дипломатичні розмови з Україною та Польщею з низки питань, включаючи спільні занепокоєння щодо газопроводу "Північний потік-2" та енергетичної безпеки в цілому, а також поточні реформи", — йдеться у повідомленні.

Зазначається також що у Києві Чолле зустрінеться з посадовцями, щоб "обговорити підтримку США зусиль України щодо протидії російській агресії та подальшого просування економічних і антикорупційних реформ". Він також зустрінеться із членами ділової спільноти, щоб обговорити відновлення економіки України.

У Варшаві радник Чолле обговорить з посадовцями, представниками громадянського суспільства і бізнесу стратегічні двосторонні та регіональні питання, а також спільну прихильність демократичним цінностям та інституціям, зміцнення двосторонніх економічних звʼязків.

Як писала "ДС", за даними ЗМІ, Німеччина та США дійшли згоди щодо російського газопроводу "Північного потоку-2" і планують підтримати Україну. Разом з тим їхня угода блокує можливе відновлення санкцій щодо компанії-оператора Nord Stream 2 AG.

Також повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський у день зустрічі президента США Джо Байдена та канцлерки Німеччини Ангели Меркель, 15 липня, закликав їх "не обмінювати цінності й безпеку на економічні інтереси" та не домовлятися "про Україну без України".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua