• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Плем'я маорі вимагає від противників вакцинації не виконувати ритуальний танець хака

Плем'я маорі вимагає від противників вакцинації у Новій Зеландії "негайно" припинити використання відомого ритуального танцю хака на своїх демонстраціях

Учасники маршу проти вакцинації
Учасники маршу проти вакцинації / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Хака Ка Мате є дуже популярною, оскільки її виконує національна команда з регбі All Blacks перед кожним матчем, передає "ДС" з посиланням на BBC.

Плем'я Нґаті Тоа, яке є хранителем традицій хака, оприлюднило суворе попередження після того, як протестувальники виконали ритуальний танець воїнів під час демонстрацій минулого тижня.

Попередження надійшло на тлі того, що рівень вакцинації серед народу маорі лишається низьким.

Лише 61% маорі, які складають 16% населення Нової Зеландії, повністю вакциновані, а 77% отримали першу дозу. Це менше, ніж цільовий показник Нової Зеландії у 90%.

"Нґаті Тоа засуджує використання хака Ка Мате для просування закликів проти вакцинації проти Covid-19", — повідомив його представник Гельмут Модлік у заяві.

"Багато наших тупуна (предків) загинули під час попередніх пандемій… ми абсолютно чітко усвідомлюємо, що вакцина проти COVID-19 є найкращим захистом, який є у нас, і ми прагнемо підтримувати нашу ванау (родину), щоб вакцинація відбулася якомога швидше".

Минулого тижня біля парламенту у Веллінгтоні та по всій країні зібралися близько 2 000 демонстрантів, які розмахували великими прапорами із зображенням Дональда Трампа та мали плакати з закликами проти вакцинації.

Прем'єрка країни Джасінда Ардерн раніше заявила, що країна вимагатиме, щоб вчителі та працівники в секторах охорони здоров'я та піклування про людей з інвалідністю були повністю вакциновані проти Covid.

Нова Зеландія, яка спочатку ухвалила жорстку стратегію боротьби з Covid-19, повідомила, що почне відходити від стратегії нульового Covid до стратегії співіснування з вірусом.

З початку пандемії в країні з 5 млн мешканців повідомили про 9 000 випадків захворювання і 34 смерті від Covid-19. Це одна з найнижчих кількостей померлих у світі.

Нагадаємо, поліція Італії провела обшуки у 17 активістів-антивакцинаторів, які нібито пов’язані з чатом у Telegram, який закликав до насильства проти урядових, медичних та медіа-діячів за їхню підтримку обмежень COVID-19.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua