• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Погрожували, що пустять по колу": білоруска, яка побувала в катівнях силовиків, розповіла про звірства (ВІДЕО 18+)

Реклама на dsnews.ua

Дівчина, яка була затримана під час акції протесту в Білорусі, майже добу провела в ув'язненні і розповіла про жахи, які творили силовики

За її словами, з нею правоохоронці поводилися так, як з твариною і називали її так, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Вона зазначила, що силовики почали її бити кийками і ображати ще в мікроавтобусі.

Дівчина розповіла, що силовики знімали з неї штани і погрожували, що "пустять по колу", говорили, що вона терористка і заявили, що її посадять у вʼязницю на 10 років.

Силовики також називали протестувальників "тупим бидлом", за те, що вони проти Олександра Лукашенка.

Потім її привезли до ізолятора, де були інші затримані. Вони всі стояли обличчям до стіни і тримали руки за спиною.

Як повідомляла "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували близько 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання. Згідно з останніми даними, в результаті протестів загинули три людини.

Міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Караєв вибачився перед громадянами за надмірне застосування насильства працівниками правоохоронних органів і поскаржився на агресію у відповідь щодо силовиків.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко через главу своєї Адміністрації нібито передав, що "почув думку трудових колективів і доручив розібратися зі всіма фактами затримань, які відбулися в останні дні". Силовики після цього відпустили більше тисячі людей.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства щодо протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

    Реклама на dsnews.ua