• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Поки ви мене не вб’єте! Лукашенко відзначився сумнівною заявою щодо повторних виборів

Реклама на dsnews.ua

Олександр Лукашенко, який вважає себе переобраним президентом Білорусі, заявив, що не має наміру проводити повторні президентські вибори

Про це він заявив 17 серпня, виступаючи на Мінському заводі колісних тягачів (МЗКТ), інформує "ДС"..

"Ми провели вибори. Поки ви мене не вб’єте, інших виборів не буде", — наводить слова президента Telegram-канал TUT.BY.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua