• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Поліція провела обшуки в Європарламенті у справі про кремлівську пропаганду

Поліція провела обшуки в офісах Європарламенту в Брюсселі й Страсбурзі у кримінальній справі щодо просування російської пропаганди

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє прокуратура Бельгії, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Обшук пройшов на робочих місцях і в будинку співробітника Європарламенту. За даними ЗМІ, йдеться про помічника ультраправого депутата від Нідерландів Марселя де Ґраафа Гійома Прадура. Раніше він працював помічником депутата правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини" Максиміліана Кра.

В прокуратурі зазначають, що особа, в якої пройшли обшуки, могла відігравати важливу роль у зв’язках деяких євродепутатів з виданням Voice of Europe, яке Євросоюз включив у списки санкцій за поширення кремлівських наративів і дезінформації про події в Україні.

Де Ґрааф написав у соцмережі X, що його помічника про обшуки ніхто не попереджав і поліція з ним не зв’язувалася. Він також заявив, що "не причетний до жодної так званої російської дезінформаційної операції".

Де Ґрааф також зазначив, що слідство переслідує "Альтернативу для Німеччини" перед виборами до Європарламенту. У редакції Voice of Europe звинувачення ЄС заперечили і заявили, що санкції проти них порушують свободу слова.

Вибори до Європарламенту мають відбутися з 6 по 9 червня 2024 року.

Як повідомляла "ДС", спецслужби Чехії встановили, що видання Voice of Europe — російський пропагандистський інструмент, що використовується Росією, зокрема, для впливу на вибори до Європарламенту.

Керівники країн Європи не здатні протидіяти російській пропаганді, яка поширюється через месенджер Telegram.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua