• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Політичні кола США роздратовані угодою з Німеччиною щодо "Північного потоку-2", - ЗМІ

У США майже ніхто не задоволений угодою із Німеччиною щодо російського газопроводу "Північний потік-2" (Nord Stream 2) - ані республіканці, ані демократи

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в публікації американського видання Axios, інформує "ДС".

Зокрема, свої побоювання висловлювали сенатори республіканець Тед Круз та демократ Тім Кейн.

Україна та союзники США на східному фланзі НАТО стверджують, що трубопровід полегшить Москві ізоляцію Києва і тиск на Європу. Також зазначається, що угода між США і Німеччиною не враховує достатньою мірою ці побоювання. Однак для Росії та Німеччини вона, угода, є підтвердженням того, що будівництво газопроводу буде завершено, дарма що адміністрація Джо Байдена назвала його "геополітичним проєктом Кремля, який загрожує європейській енергетичній безпеці", зазначає видання.

Водночас у середу, 21 липня, представники адміністрації Байдена заявили, що саме експрезидент Дональд Трамп проґавив шанс зупинити газопровід. Коли Байден прийшов до влади, його вже було збудовано на 90%.

Згідно з угодою, Німеччина зобовʼязалася "вжити заходів на національному рівні й домагатися ефективних кроків на європейському рівні, включаючи санкції", якщо Росія спробує "використовувати енергію як зброю" або перекриє газ своєму сусідові. Але тепер це буде набагато простіше, оскільки "Північний потік-2" прокладено в обхід України, на відміну від наявних трубопроводів, по яких російський газ надходить до Європи, йдеться в публікації, на яку посилається Укрінформ.

Примітно, що поки представники адміністрації Байдена домовлялися з Німеччиною, вони також працювали з українцями над призначенням дати візиту у США президента Володимира Зеленського, який відбудеться 30 серпня, хоча спочатку він планувався на липень. Візит призначено на той час, коли Конгрес перебуватиме на канікулах, і Зеленському буде набагато складніше згуртувати опозицію у Вашингтоні проти добудови російського газопроводу.

Нагадаємо, найближчими днями США і Німеччина мають оголосити про угоду, що вирішує суперечку з приводу "Північного потоку-2". Угода повинна запобігти відновленню санкцій США проти компанії-оператора Nord Stream 2 AG. Передбачається, що сторони можуть застосувати нові санкції та інші заходи щодо Російської Федерації, якщо Москва використовуватиме трубопровід у політичних цілях.

Разом з тим співголова Українського кокусу в Конгресі США демократ Марсі Каптур жорстко розкритикувала домовленості між Вашингтоном і Берліном щодо російського газопроводу. Вона вимагає скасувати їх.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua