• USD 40.7
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Польща створить буферну зону на кордоні з Білоруссю

Уряд Польщі ухвалив створення буферної зони (заборони на проживання) на кордоні з Білоруссю

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив прем'єр-міністр Дональд Туск, передає "ДС" з посиланням на РАР.

"Ми прийняли резолюцію, практичним наслідком якої є розпорядження Міністерства внутрішніх справ та адміністрації про створення буферної зони на кордоні з Білоруссю", — заявив він.

Міністр оборони представив проєкти законодавчих положень, які визначають обставини, за яких використання зброї на кордоні не буде злочином.

Туск додав, що буферна зона буде набагато меншою за зони з обмеженнями та заборонами на в’їзд, які вже діяли на кордоні раніше.

"Мова йде про кілька десятків кілометрів глибиною 200 метрів. У заповідниках є місця, де ця зона буде йти близько двох кілометрів, але це короткі ділянки. Вони пов'язані з присутністю контрабандистів, які діють переважно в лісистій місцевості", – пояснив прем’єр.

Він також зазначив, що уряд усвідомлює, що запровадження буферної зони завжди має негативні наслідки для місцевих жителів. Тому влада шукатиме шляхи допомоги мешканцям.

Нагадаємо, наприкінці травня група нелегалів намагалася прорвати сталевий загороджувач на кордоні з Білоруссю. Один військовий отримав важкі поранення. 6 червня військовий помер.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua