• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Польща поділилася планом затопити кордон з Білоруссю

Будівництво системи укріплень на кордоні з Білоруссю включатиме укриття, лісові насадження та затоплення низки територій

Реклама на dsnews.ua

Про це прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив у ефірі телеканалу TVN24, передає "ДС".

За його словами, йдеться про 400 км на східній адмінмежі. Прем'єр пояснив, що це необхідно для посилення безпеки, оскільки Білорусь та Російська Федерація продовжують організовувати гібридні атаки на кордоні за допомогою нелегальних мігрантів.

"Я отримую щоденні повідомлення ‒ іноді два чи три рази на день ‒ про нові групи, організовані Олександром Лукашенком, які хочуть перетнути польський кордон в агресивний спосіб", ‒ сказав він.

Очільник польського уряду додав, що для "відновлення почуття безпеки" на східному кордоні зведуть відповідні укріплення та інфраструктуру, а низку територій доведеться затопити.

Попередній уряд побудував огорожу на польсько-білоруському кордоні довжиною понад 180 км і висотою 5,5 м для захисту від нелегальної міграції. Його доповнює система камер і датчиків, що стежать за адмінмежею.

Як писала "ДС", Європейський інвестиційний банк виділить Польщі 300 млн євро в кредит на будівництво "Європейського небесного щита" (аналог ізраїльського "Залізного купорла") та його супутникових систем.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua