• USD 38
  • EUR 41.2
  • GBP 48.1
Спецпроєкти

Польща вирішила вимагати від Німеччини репарації

Польща має намір офіційно вимагати від Німеччини репарації за збитки, завдані під час Другої світової війни, на загальну суму понад 6,2 трлн злотих (понад $1,5 трлн)

AP
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив лідер правлячої партії "Право та Справедливість" (PiS) Ярослав Качиньський під час презентації рапорту про втрати, завдані Польщею внаслідок агресії та німецької окупації під час Другої світової війни, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Як зазначив Качиньський, сума, на яку Польща оцінює втрати, заподіяні Німеччиною у роки війни, визначено "консервативним методом, і її можна значно збільшити".

"Це дуже серйозна сума – 6 трлн 200 млрд злотих. Але з точки зору Німеччини і беручи до уваги те, що такого роду відшкодування платиться десятиліттями, а відшкодування Франції за Першу світову війну завершили виплачувати близько десяти років тому, то ця сума для німецької економіки є цілком можливою і вона її значно не обтяжить", — заявив Качиньський.

Лідер PiS уточнив, що цей рапорт не виключає втрат, завданих Польщі в роки війни радянським агресором.

Керівник групи експертів, яка готувала рапорт, депутат PiS Аркадіуш Мулярчик зазначив, що над ним працювало понад 30 фахівців – економістів, архівістів, істориків, оцінювачів майна. Рапорт складається з трьох томів: оцінка матеріальних та нематеріальних втрат, заподіяних Німеччиною Польщі у роки війни; фотодокументація злочинів гітлерівців, каталог зі списком злочинів німців у Польщі.

Мулярчик зазначив, що у перерахунку на долари США, станом на 2021 рік, загальна сума репарацій, яку Польща вимагатиме від Німеччини, становить $1 трлн 532 млрд 170 млн. Найбільшу частину цієї суми становить оцінка втрати життя 5,2 млн громадян Польщі (більше $900 млрд), а також інфраструктури країни (понад $170 млрд).

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua