• USD 39.8
  • EUR 42.3
  • GBP 49
Спецпроєкти

Польща звинуватила український цемент у падінні власного виробництва

Голова асоціації виробників цементу Польщі Збіґнєв Пільх поскаржився, що постачання з України у 2023 році збільшилося на 350% (до 330 тис. тонн), тоді як власне виробництво в Польщі впало на 11,9% (до 16,6 млн тонн)

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пише bankier.

Пільх повідомив, що рік був слабшим для галузі, ніж очікувалося. За його словами, масштаби імпорту цементу з України збільшуються практично щомісяця.

"У 2023 році він становив 38%, а у січні 2024 року – майже 50% від загального імпорту цієї продукції до Польщі. Такі показники нас дуже турбують", – сказав голова асоціації.

Він визнає, що Україна перебуває у стані війни й потребує підтримки та валютного виторгу.

"Однак не слід забувати, що виробництво цементу за нашим східним кордоном відбувається без витрат на кліматичну політику", – каже Пільх.

У Європейському Союзі поступово починають запроваджувати механізм вуглецевого коригування імпорту (Carbon Border Adjustment Mechanism, CBAM). Це перший у світі транскордонний тариф на викиди вуглецю, який покликаний ліквідувати неконкурентну перевагу для виробників з-за меж Євросоюзу, які не сплачують за викиди вуглецю.

Він має запрацювати в повному обсязі лише у 2026 році. Доти, на думку Пільха, цементна галузь Польщі потребує підтримки з боку уряду або навіть Європейського Союзу.

Як писала "ДС", 28 березня премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Україна і Польща близькі до рішення щодо зернового питання, однак воно може всіх не влаштовувати.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua