• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Польща звинуватила Єврокомісію в агресії у відповідь на позов до Євросуду

Польща розкритикувала намір Європейської комісії запровадити економічні санкції щодо країни через судову реформи, яка не відповідає європейському законодавству

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив місцевим ЗМІ міністр юстиції Польщі Збігнев Зьобро, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

За словами міністра Єврокомісія не має права втручатися в питання організації судової системи. Як зазначив чиновник, ЄС ігнорує випадок з Німеччиною, коли в ній політики самостійно обирають суддів до вищого суду.

"Це ще один прояв агресії Єврокомісії проти Польщі, спроба обмежити наш суверенітет і атака на правопорядок у Польщі", — зазначив Зьобро.

Також він додав, що принцип відбору в Польщі є майже ідентичним принципом в Іспанії, проте Єврокомісія і Суд ЄС також, нібито, ігнорують цей випадок.

"Не можна знайти інакшого пояснення, ніж те, що ми маємо справу з політикою, і це агресія проти Польщі під правовим приводом", — додав міністр юстиції.

Як повідомляла "ДС", Єврокомісія подала до суду ЄС позов проти Польщі з проханням ввести економічні санкції через судову реформу, яка суперечить європейським нормам і обмежує незалежність суддів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua