• USD 39.8
  • EUR 43.1
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Португалія скасовує COVID-тести для вакцинованих туристів

Португалія незабаром скасує вимогу до вакцинованих мандрівників пред'являти негативний результат тесту на коронавірус по прибуттю в країну

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив уряд країни, передає "ДС" із посиланням на Reuters.

Зокрема, в заяві уряду йдеться про те, що негативні тести більше не потрібні для "тих, хто пред'являє цифровий covid-сертифікат ЄС в будь-якій з його форм або інший визнаний доказ вакцинації".

При цьому поки не повідомляється, коли рішення набуде чинності, проте чинні наразі правила були запроваджені до 9 лютого 2022 року.

Поки неясно, чи торкнеться це послаблення туристів з України, проте той факт, що Португалія визнає українські COVID-сертифікати, вселяє певну надію.

Нагадаємо, на початку січня Португалія послабила деякі COVID-обмеження, в тому числі дозволивши учням повернутися в школи і відкривши нічні клуби, але зберегла вимогу негативного тесту для всіх пасажирів, що в'їжджають в країну.

Португалія є однією з найбільш вакцинованих країн у світі: майже 90% її жителів повністю щеплені, й, хоча рівень захворюваності в країні все ще близький до рекордних рівнів, госпіталізація і смертність значно нижчі пікових значень річної давності. 

Правила в'їзду до Португалії для українців:

Станом на початок лютого 2022 року, українці можуть потрапити до Португалії за наявності негативного результату ПЛР-тесту на коронавірус або швидкого тесту на антиген.

Несуттєві поїздки до Португалії, в тому числі туристичні, мають право здійснювати тільки повністю вакциновані українці. При цьому у Португалії визнають лише чотири схвалені ЄС вакцини: Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Janssen.

Також всім, хто в'їжджає необхідно заповнити спеціальну онлайн-форму.

Як повідомляла "ДС", з 9 лютого Швеція відмовиться від більшості обмежень, запроваджених для стримування COVID-19.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua