• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

Посла України викликали "на килим" до МЗС Польщі: обурені заявою Зеленського

Посла України Василя Зварича викликали до польського МЗС через заяву президента України Володимира Зеленського із критикою Варшави за запровадження зернового ембарго

Посол України в Польщі Василь Зварич
Посол України в Польщі Василь Зварич
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Polsat News, передає "ДС".

Як йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті МЗС Польщі, дипломату повідомили про "рішучий протест польської сторони" проти слів Зеленського.

"Заступник міністра передав рішучий протест польської сторони щодо вчорашніх заяв президента В. Зеленського на Генасамблеї ООН про те, що деякі країни ЄС удавали солідарність, опосередковано підтримуючи Росію", — сказано у ньому.

Заступник глави МЗС Польщі Павел Яблонський зазначив, що ця теза неправдива по відношенню до Польщі.

За його словами, тиск на Польщу на багатосторонніх форумах або направлення скарг до міжнародних трибуналів не є належним методом вирішення суперечок між країнами.

Він також зазначив, що ці дії не будуть ефективними проти Польщі, оскільки дії, вжиті з боку польського уряду щодо ембарго на зерно, нібито узгоджується з національним правом, правом ЄС та міжнародним законодавством.

Заступник міністра також висловив стурбованість нещодавнім публічним повідомленням вищих представників української влади, яке "нав’язує односторонню точку зору на багатоаспектну проблему експорту української агропродукції до сусідніх країн".

Нагадаємо, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький застеріг Україну від загострення торговельного конфлікту після того, як президент Володимир Зеленський порушив це питання на рівні ООН.

"Тривожно бачити, як дехто у Європі, деякі наші друзі у Європі, розігрують солідарність у політичному театрі, роблячи із зерна трилер. Може здатися, що вони грають власну роль, але насправді вони допомагають підготувати сцену для московського актора", – сказав Зеленський.

Як писала "ДС", 20 вересня заступник міністра економіки Тарас Качка заявив, що Україна запровадить ембарго на цибулю, помідори, капусту та яблука з Польщі у відповідь на заборону імпорту зерна.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua