• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Послаблення збройних сил і спустошення арсеналів: у Європі зростає тривога, — The Wall Street Journal

Скорочення бюджету й руйнування збройної промисловості призвели до спустошення арсеналів європейських збройних сил, а війна Росії проти України вивела ризики на передній план

Реклама на dsnews.ua

Про це пише The Wall Street Journal 11 грудня, передає "ДС".

Видання пише, що британські збройні сили – провідний військовий союзник США з найбільшими в Європі видатками на оборону – мають лише приблизно 150 готових до використання танків і, ймовірно, дюжину справних артилерійських гармат далекої дії. Арсенали настільки спустошені, що торік британські військові розглядали можливість придбання в музеях реактивних систем залпового вогню для модернізації й передання в дар Україні, але від цієї ідеї відмовилися, пише видання.

Франція, наступна країна за видатками, має менше ніж 90 важких артилерійських гармат, що еквівалентно тому, що Росія втрачає приблизно щомісяця на полі бою в Україні. Данія не має важкої артилерії, підводних човнів і систем ППО. У німецької армії боєприпасів вистачить на два дні бою, ідеться у статті.

The Wall Street Journal зазначає, що протягом десятиліть після закінчення холодної війни уряди всього Заходу терпимо ставилися до послаблених європейських армій, тому що США з їхньою військовою міццю підтримували Організацію Північноатлантичного договору та оборонну політику в Європі. На частку США минулого року припало майже 70% оборонних видатків НАТО, зазначає видання. Але тривога почала зростати з огляду на те, як Америка стала рухатися до більш ізоляційної позиції, а розуміння потенційної загрози Європі з боку Росії зросло.

Зараз немає безпосередньої військової небезпеки для Європи з боку Росії, а західні військові та політичні лідери вважають, що Росію поки стримує війна на виснаження в Україні. Але, якщо Росія зрештою переможе, мало хто сумнівається у здатності Москви повністю переозброїтися протягом трьох-чотирьох років і створити проблеми в інших місцях, ідеться у статті.

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен вважає, що, хоча сукупна економічна й промислова потужність країн НАТО затьмарює сили Росії та її союзників, Захід дозволив перевершити себе за продуктивністю.

"Україна зараз перебуває у стані війни на виснаження, і, якщо ми не займемося серйозним виробництвом боєприпасів, загроза війни, імовірно, наблизиться до нас", – заявив він.

Європейські країни пообіцяли допомогу Києву на мільярди доларів, але заявили, що постають перед економічними труднощами й обмеженнями на виробництво зброї. Якщо США відмовляться від надання основної допомоги, Європа не матиме запасів, щоб компенсувати різницю. У такому разі вона не зможе одночасно поповнювати запаси України й відновлювати свої сили. Голова військового комітету НАТО нідерландський адмірал Роб Бавер заявив цьогоріч, що Європа тепер може "побачити дно бочки" з погляду того, що вона може запропонувати Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua