• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Посли ЄС "рознесли" Орбана за "миротворчі" вояжі до Росії та Китаю, — ЗМІ

Посли країн-членів Європейського Союзу на зустрічі в Брюсселі в середу, 10 липня, різко критикували главу угорського уряду Віктора Орбана за поїздки до Росії та Китаю.

Віктор Орбан
Віктор Орбан / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це виданню Europa Press повідомили джерела у дипломатичних колах, передає "ДС".

Як повідомили джерелу, зустріч послів Євросоюзу тривала дві години. На ній учасники дали зрозуміти представнику Угорщини, що не довіряють поясненням Будапешта та вважають дії Орбана порушенням правил.

Зазначається, що лише одна делегація, Словаччина, ухилилася від виступу, тоді як решта послів втрутилася, щоб висловити свій гнів у зв'язку із серією поїздок, які відбулися від початку головування Угорщини до ЄС 1 липня.

За інформацією джерел, зустріч не завершилася ухваленням рішень і посли ЄС не обговорювали конкретні заходи у відповідь, хоча кілька країн окремо вивчають бойкот неформальних зустрічей на рівні міністрів, які Угорщина запланувала на своїй території протягом семестру.

У свою чергу представник Угорщини заявив, що Орбан дуже чітко дав зрозуміти під час свого турне, що він мандрував лише як прем'єр Угорщини, а не від імені ЄС, і що "він зробив це на користь оцінки можливостей припинення вогню".

Як повідомляла "ДС", прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан розповів, що після поїздок до Москви та Києва зрозумів, що позиції обох сторін стосовно розв'язаної Росією війни проти України "є дуже далекими".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua