• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Посол назвав кількість військових ОДКБ, які перебуватимуть у Казахстані

Кількість іноземних військових ОДКБ, які будуть перебувати на території Казахстану, не перевищить 3 тисяч осіб

Ілюстрація
Ілюстрація
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив посол Казахстану в Києві Дархан Калєтаєв в ефірі "Україна 24", передає "ДС".

"У країні оголошено надзвичайну ситуацію, в Алмати відбувається зачистка хуліганських елементів та екстремістів. На жаль, важко бачити такі кадри з рідного міста. Але я думаю, протягом 2-3 днів уся ситуація буде під контролем повністю. Всі регіони взяті під контроль, столиця поза небезпекою. Я сподіваюся, що наші правоохоронні структури до кінця доведуть роботу", — сказав він.

За його словами, іноземні військові, що прибудуть до країни, будуть задіяні в охороні стратегічних об'єктів і великих державних установ.

"Це з різних країн – Вірменії, Киргизстану, Узбекистану, Росії. Усі члени-учасники ОДКБ надсилають свої сили. Загальна кількість – 3000", – заявив дипломат.

Як повідомляла "ДС", 2 січня розпочалися протести проти підвищення цін на газ, які охопили весь Казахстан. Втім, вимоги мітингувальників розширилися з часом, протестувальники бажають не лише відставки уряду, а й викорінення корупції. У ніч проти 5 січня протестувальники почали підпалювати поліцейські автомобілі, їм відповідали гумовими кулями. 5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ по допомогу в придушенні антиурядових протестів у країні. ОДКБ погодилася направити війська до Казахстану. Російські військові 6 січня прибули до країни для виконання поставлених завдань.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua