• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Поставили ультиматум: російські силовики змушують матір Навального погодитися на таємний похорон сина

Російські силовики поставили ультиматум матері померлого опозиціонера Олексія Навального Людмилі. Від Людмили Навальної зажадали згоди на таємні похорони сина, або ж чоловіка поховають у колонії, де було зафіксовано факт його смерті.

Олексій Навальний
Олексій Навальний
Реклама на dsnews.ua

Про це в соцмережі X повідомила соратниця Олексія Навального Кіра Ярмиш, повідомляє "ДС".

"Годину тому матері Олексія зателефонував слідчий і поставив ультиматум. Або вона протягом 3 годин погоджується на таємні похорони без публічного прощання, або Олексія поховають у колонії. Вона відмовилася вести переговори з СК, тому що у них немає повноважень вирішувати, як і де їй ховати сина. Вона вимагає дотриматися закону, який зобов'язує слідчих віддати тіло протягом двох діб з моменту встановлення причин смерті. Згідно з медичними документами, які вона підписувала, ці дві доби закінчуються завтра", — пише Ярмиш.

За її словами, Людмила Навальна наполягає на тому, щоб російська влада дала провести похорон і панахиду відповідно до звичаїв.

Зазначимо, увечері четверга, 22 лютого, мати Олексія Навального записала відеозвернення, в якому розповіла, що слідчі показали їй тіло сина, проте вимагають поховати його таємно.

"Слідчі стверджують, що причина смерті відома, у них є всі медичні та юридичні документи. За законом вони мали відразу віддати мені тіло Олексія, але вони не зробили цього досі. Натомість вони шантажують мене і ставлять умови, де, коли і як має бути поховано Олексія", — каже жінка.

Мати Навального розповіла, що російські слідчі хочуть поховати опозиціонера та погрожують їй, якщо вона відмовиться від цього.

Сама ж Людмила Навальна вимагає, щоб тіло її сина повернули негайно і щоб його прибічники могли відкрито з ним попрощатися.

Кіра Ярмиш тоді писала, що у медичному висновку про смерть політика говориться, що він помер від "природних причин".

За словами Ярмиш, висновок про смерть слідчі показали матері російського опозиціонера.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua