• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Повінь у Німеччині: 30 тисяч людей без води і світла, очікують нові зливи

У західних регіонах Німеччини, постраждалих від повені в середині липня, близько 30 тисяч людей надалі позбавлені доступу до електрики і питної води. Влада готується до нових сильних злив у суботу й неділю

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленнях DW і Spiegel, передає "ДС".

Волонтери на місцях у німецьких землях Рейнланд-Пфальц та Північний Рейн-Вестфалія зайняті в першу чергу підготовкою умов для повернення людей у вимушено покинуті ними будинки.

Фахівці випробовують на міцність вцілілі будівлі, а також перевіряють наявність в них газу, електрики, води і працюючої каналізації.

Крім того, рятувальники намагаються поповнити запаси питної води шляхом очищення річкової. Цим займаються, зокрема, в лікарні міста Бад-Ноєнар, що теж постраждала від повені.

До ранку 24 липня кількість жертв руйнівної повені збільшилася до 179 осіб. Однак цими вихідними синоптики прогнозують нові зливи.

Глава МВС Рейнланд-Пфальцу Роже Левенц зазначив, що прогнози поки не дають підстав побоюватися катастрофи такого ж масштабу.

Проте в долині річки Ар проводять приготування на випадок, якщо рівень води почне стрімко підніматися. За словами Левенца, можливості для евакуації населення вже підготовлені і за ситуацією пильно стежать.

В уряді Північного Рейну-Вестфалії розповіли, що пожежники, які в Німеччині виконують функції і рятувальників у надзвичайних ситуаціях, переведені на посилений режим готовності і ситуацію на місцях будуть контролювати кризові команди.

Нагадаємо, в середині липня від масштабної повені внаслідок сильних дощів постраждали західна Німеччина та сусідні землі Бельгії і Нідерландів. Ця повінь стала наймасштабнішою катастрофою за останні півстоліття. В результаті повені в Німеччині підтверджена загибель 175 осіб, а загальний збиток може досягти 5 млрд євро.

Кілька високопоставлених німецьких політиків звинуватили глобальне потепління у смертоносній повені в Німеччині та сусідніх країнах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua