• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

"Повинні видати 130 терористів": Ердоган розповів, за якої умови погодить вступ Швеції до НАТО

Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що "видача терористів" є обов'язковою умовою для того, щоб Швеція заслужила право на вступ до НАТО

Реджеп Ердоган
Реджеп Ердоган / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Європейська правда", передає "ДС".

"Ми сказали їм: "Послухайте, якщо ви не видасте терористів, які у вас є, ми не зможемо ратифікувати це (членство в НАТО — ред.) у нашому парламенті", — сказав Ердоган на зустрічі з молоддю, згадуючи зобов'язання Швеції та Фінляндії зайняти тверду позицію проти терористів, щоб отримати членство в НАТО.

"Перш за все, вони повинні видати близько 130 терористів для того, щоб їхні заявки пройшли через наш парламент. На жаль, вони ще не зробили цього", — додав президент Туреччини.

Реджеп Ердоган зазначив, що попросив Швецію видати Туреччині підозрюваного в причетності до діяльності терористичної організації FETÖ Бюлента Кенеша, колишнього головного редактора газети Today's Zaman, але шведський суд не дав дозволу на його депортацію.

Президент Туреччини також повідомив, що спікер турецького парламенту Мустафа Сентоп скасував візит свого шведського колеги Андреаса Норлена до Туреччини у відповідь на "нещодавні провокації прихильників терористичного угруповання РПК (Робітничої партії Курдистану, — ред.), які відкрито здійснювалися у столиці Швеції Стокгольмі".

"Якщо вони не займуть позицію проти цієї ситуації у Швеції, це може призвести до ще більшого зростання напруженості в наших відносинах зі Швецією", — наголосив Ердоган.

Він додав, що представники терористичних угруповань є не тільки у Швеції та Фінляндії, а й у Німеччині, Франції та Великої Британії, хоча РПК — в офіційному списку терористичних угруповань Європейського Союзу.

Як писала "ДС", на початку січня прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявляв, що Стокгольм "не може та не хоче виконувати вимоги", які Анкара висуває умовою для розблокування вступу Швеції та Фінляндії до НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua