• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Правозахисники заявили про нову хвилю обшуків у Білорусі

Правозахисний центр "Вясна" заявив про нову хвилю обшуків по всій Білорусі — вони почалися вранці 1 грудня

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні "Вясна" у Telegram-каналі, передає "ДС".

"На цю мить правозахисникам "Вясни" відомо про обшуки Мозирського правозахисника Володимира Телепуна, у активістів з Вітебська Володимира Кийка і Миколи Качурця, а також Кричевського журналіста Сергія Нерівного", — заявили в організації.

Також повідомляється, що в Мінську масові обшуки проходять з раннього ранку, силовики прийшли не менше ніж до 10 громадян. У Гомелі після обшуку, проведеного співробітниками управління фінансових розслідувань, доставили на допит журналістку Ларису Щирякову, проте вона відмовилася давати свідчення проти себе.

У Гродно затримана в якості свідка "у справі про особисте листування" місцева журналістка Надія Вітіна. Обшуки також проходять в Бресті в Олени Жушми і в Речиці в активіста Олега Карбалевича, у якого вже вилучили техніку, а самого забрали на допит.

За даними правозахисників, обшук також пройшов у Гомельського політика з Об'єднаної громадянської партії Василя Полякова.

Як повідомляла "ДС", 1 серпня в Білорусі частково заблокували такі соціальні мережі та месенджери, як Facebook, Instagram, YouTube, Telegram, "ВКонтакте" і "Однокласники". Спочатку до реєстру блокування включили два аккаунта в TikTok.

Вранці 18 серпня в Білорусі до низки журналістів незалежного інформагентства БелаПАН прийшли з обшуками правоохоронці.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua