• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Прем'єр Косова заявив, що РФ розпалює конфлікт на Балканах

Посилення напруженості у відносинах між Косовим і Сербією на користь тільки президенту РФ Володимиру Путіну

Косово
Прем’єр-міністр Косова попередив, що РФ розпалює напруженість між його країною та Сербією
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Косова Альбін Курті, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Прем’єр-міністр Косова Альбін Курті попередив, що Росія розпалює напруженість між його країною та Сербією через те, що війна в Україні гальмується", — цитує інформагентство публікацію The Guardian.

Зазначається, що етнічні серби на півночі Косова, де вони становлять більшість, більш ніж тиждень встановлювали барикади, перешкоджаючи вільному пересуванню представників косовської влади, незважаючи на заклики США та ЄС ліквідувати незаконні загородження.

Зі зростанням ризику насильницьких зіткнень президент Сербії Александар Вучич скористався своїм правом, наданим йому резолюцією ООН, і звернувся до НАТО з проханням надати дозвіл на відправку 1 000 поліцейських і військових, посилаючись на необхідність захисту сербських громад.

Як зазначається, запит Сербії, перший від часу завершення війни у Косові в 1999 році, майже напевно буде відхилено, але занепокоєння викликає те, що він може стати першим кроком до одностороннього рішення про розгортання сил.

Альбін Курті також стурбований тим, що напружена ситуація може загостритися на користь президента РФ Володимира Путіна.

Прем'єр нагадав, що російські та сербські сили провели 104 спільні військові навчання у 2021 році.

Він додав, що погодився дати військам під керівництвом НАТО – KFOR час, щоб переконати тих, хто на барикадах, відступити.

Курті також заявив, що барикади є кроком до поділу країни, незалежної від Сербії з 2008 року.

"Наше занепокоєння полягає в тому, що усунення цих барикад не може виключити жертв. І тому ми хочемо бути якомога обережнішими, щоб переконатися, що не буде дестабілізації, а буде встановлений відносний мир і безпека. Але ми не можемо дозволити, щоб це порушення законності та конституційності тривало вічно. Тому, так, це має закінчитися, і що швидше то краще", — сказав прем'єр.

За його словами, ЄС і США згодні з тим, що барикади мають бути прибрані.

"Я думаю, що наших західних партнерів і друзів хвилюють зв'язки Белграда з Москвою. Ми не знаємо, як вони можуть бути оперативними у разі зростання напруженості у бік ескалації на півночі", — зауважив Альбін Курті.

Як писала "ДС", влада частково визнаного Косова підписала заявку на вступ до Європейського Союзу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua