• USD 28.3
  • EUR 33.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Президент Чехії пропонує перерахувати виборчі бюлетені в Білорусі

На думку президента Чехії Мілоша Земана, потрібно під міжнародним контролем перерахувати бюлетені після виборів президента Білорусі

 

Мілош Земан пропонує перерахувати виборчі бюлетені в Білорусі
Мілош Земан пропонує перерахувати виборчі бюлетені в Білорусі / EPA/UPG
Реклама на dsnews.ua

Таку думку Земан висловив в ефірі телеканалу Primа, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Обговорюючи ситуацію, Мілош Земан підтримав пропозицію білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської.

"Потрібно перерахувати виборчі бюлетені, звичайно, під міжнародним контролем. Тоді й побачимо, на чиїй стороні правда…На боці тих, хто стверджує, що вибори були сфальсифіковані, що, звичайно, не можна виключити, чи на тих, які стверджують, що ці 80% для пана Лукашенка є в порядку", – вважає президент Чехії.

За його словами, якщо якась зі сторін відмовиться від перерахування виборчих бюлетенів, тим "вона сама доведе, що має нечисте сумління".

Щодо процедури перерахування, на думку Земана, треба брати за основу закон про архівну справу — він передбачає, що бюлетені після дня виборів мають певний час зберігатися в архіві (якщо такий закон є чинним і в Білорусі).

Як писала "ДС", колишній президент Польщі Олександр Квасьнєвський заявив, що де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко, який де-факто виконує обовʼязки президента Білорусі, має налагодити діалог з опозицією, щоб уникнути долі експрезидента України Віктора Януковича або колишнього румунського диктатора Ніколае Чаушеску.

    Реклама на dsnews.ua