• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Президент Хорватії відмовився навчати українських військових в рамках місії ЄС

Президент Хорватії Зоран Міланович відмовився надати згоду на участь військовослужбовців хорватських Збройних сил у місії ЄС, яка організовує підготовку та навчання українських військовослужбовців

Зоран Міланович
Зоран Міланович
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у листі глави Міноборони країни Маріо Баножича передає "ДС" із посиланням на Vecernji List.

У своєму поясненні чиновник стверджує, що обставини участі хорватських військовослужбовців у цій місії є "незрозумілими і невиправданими".

Також, на думку Мілановича, міністр оборони не має повноважень ініціювати запит щодо навчальної місії. Тому Міланович очікує, що до нього, а не до Баножича, звернеться уряд, можливо, парламент.

Також, за його словами, у доданому проєкті рішення конкретно не зазначено ані діяльність, яку здійснюватимуть члени хорватської армії за кордоном, ані дії чи заходи, які здійснюватимуть військовослужбовці Збройних сил України на території Республіки Хорватія.

Ще одна причина відмови полягає в тому, що Україна формально не внесена до переліку союзників Республіки Хорватія, війська яких можуть проходити та прибувати на навчання до країни, як це передбачено конституцією та законами.

Щодо відмови Мілановіча, міністр Баножич сказав, що зараз для прийняття такого рішення необхідна парламентська більшість у дві третини голосів, і він упевнений, що вона буде отримана.

Він стверджує, що не бачить жодних причин, чому Міланович відхилив його лист.

Зазначимо, що тренувальна місія українських військовослужбовців є найбільшою військовою місією ЄС на сьогоднішній день. За даними видання, в ній візьмуть участь близько 20 країн, а рішення про створення тренувальної місії для 15 000 солдатів з України вже було прийнято міністрами закордонних справ 17 жовтня.

Як писала "ДС", Росія розширила список "недружніх" країн. До оновленого переліку увійшли Греція, Данія, Словенія, Хорватія та Словаччина.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua