• USD 39.6
  • EUR 42.1
  • GBP 49.3
Спецпроєкти

Президент Казахстану наказав військам без попередження стріляти на ураження

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв наказав без попередження відкривати вогонь на ураження в межах антитерористичної операції, що проводиться по всій країні

Касим-Жомарт Токаєв
Касим-Жомарт Токаєв / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Відповідне відео з його зверненням з'явилося у мережі, передає "ДС".

"Мною дано наказ відкривати вогонь на поразку без попередження. Яка дурість! Які можуть бути переговори зі злочинцями та вбивцями? Нам довелося мати справу з бандитами та терористами, підготовленими. Тому їх треба знищувати, і це буде зроблено найближчим часом", — заявив Токаєв.

За його словами, лише на Алмати "напали 20 тисяч бандитів", зокрема громадяни інших країн. Він також запевнив, що "операція проти бойовиків йтиме до кінця", а хто не здасться — буде ліквідований.

"Всі вимоги, висловлені у мирній формі, були почуті. У регіонах, де збережена стабільність ситуації, буде поетапно знято режим НП", — додав Токаєв.

При цьому політик висловив подяку главам країн ОДКБ за підтримку.

"Особливі слова подяки адресую президенту Росії Володимиру Путіну, він швидко і по-товариському відреагував на моє прохання про допомогу", — заявив він.

Як повідомляла "ДС", 2 січня розпочалися протести проти підвищення цін на газ, які охопили весь Казахстан. Втім, вимоги мітингувальників розширилися з часом, протестувальники бажають не лише відставки уряду, а й викорінення корупції. У ніч проти 5 січня протестувальники почали підпалювати поліцейські автомобілі, їм відповідали гумовими кулями. 5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів у країні. ОДКБ погодилася направити війська до Казахстану. Російські військові 6 січня прибули до країни для виконання поставлених завдань.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua