• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Президент Литви запевняє, що у Євросоюзу ще є інструменти для тиску на РФ

В арсеналі Європейського союзу ще є невикористані засоби для тиску на Росію, щоб вона дотримувалася демократичних норм

Гітанас Науседа
Гітанас Науседа / obzor.lt
Реклама на dsnews.ua

Про це Науседа сказав в інтервʼю Центру досліджень Східної Європи, передає "ДС" з посиланням на Delfi.

"У цьому арсеналі все ще є засоби, які можуть бути дієвими, і які можна було б застосувати. Якщо дивитися в майбутнє, то я думаю, що ми точно не використовуємо весь арсенал, і ми повернемося до цих питань", — сказав Науседа.

Разом з тим литовський президент не сумнівається, що застосовувані зараз Заходом економічні санкції проти Росії діють.

"Так, санкції діють. І тут, оскільки російська влада, Кремль, прекрасно розуміють, що санкції діють, вони впливають на економіку Росії, то у них є свобода вибору: повернутися до нормального діалогу, нормальної поведінки — або піти в ізоляцію", — сказав він.

За словами Науседи, у ЄС зберігається виклик пошуку компромісу між усіма державами, оскільки, як і раніше, відрізняється ставлення до Росії у країн Балтії, Польщі, Чехії, південних і східних держав ЄС.

Водночас, каже Науседа, після повідомлень Чехії про організовані російською військовою розвідкою вибухи "всі розуміють, з якою загрозою ми стикаємося".

Як повідомляла "ДС", під час святкового виступу в Сеймі Польщі з нагоди 230-ї річниці прийняття Конституції Речі Посполитої президент Литви Гітанас Науседа заявив, що офіційний Вільнюс буде сприяти в деокупації захоплених Росією територій України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua