• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Президент Сербії привів армію в стан найвищої боєготовності через напругу в Косові

Президент Сербії Александр Вучич підписав наказ про приведення підрозділів сербських збройних сил до бойової готовності найвищого рівня

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні сербського видання НОВОСТИ, передає "ДС".

Зазначається, що Вучич наказав військам терміново рухатися в напрямку адмінмежі з Косовом і Метохією. Причина таких дій – неспокійна ситуація на півночі Косова. 

Раніше у п’ятницю десятки косовських сербів зібралися на подвір'ях трьох муніципальних адмінбудівель на півночі Косова у муніципалітетах Зубін-Поток, Лепосавич і Звечан, щоб не допустити нових мерів-албанців, які склали присягу, до виконання своїх обов'язків.

Серби бойкотували останні вибори у Косові та вважають їх результат нелегітимним. 

Протестувальники збудували барикади, які не дозволяли новим мерам увійти до муніципальних будівель. Біля адмінбудівлі муніципалітету Лепосавич було помічено важку техніку.

Згодом косовська поліція почала розганяти сербських протестувальників за допомогою сльозогінного газу, на місці було чути постріли та вибухи, лунала сирена. Поліція оголосила, що допомагає новообраним мерам реалізувати своє право працювати в офіційних муніципальних будівлях.

Як писала "ДС", 25 квітня міністр закордонних справ Сербії Івиця Дачич заявив, що йог окраїна змінить ставлення щодо підтримки територіальної цілісності України через її голосування щодо Косова у Раді Європи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua