• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Президенти Киргизстану і Таджикистану домовились відвести всю техніку від кордонів

Президент Киргизії Садир Жапаров і президент Таджикистану Емомалі Рахмон провели телефонні переговори 1 травня і домовились відвести військову техніку від кордону між країнами

Реклама на dsnews.ua

Про це йдетсья в повідомленні прес-служби президента Киргизії, передає "ДС".

Відзначається, що президенти висловили впевненість у якнайшвидшому врегулюванні ситуації, що склалася на кордоні.

"В ході телефонної розмови, глави Киргизстану і Таджикистану ще раз підтвердили, що вся військова техніка буде відведена від прикордонних районів з обох сторін", — йдеться в повідомленні.

Крім того, лідери двох країн домовилися створити спільну комісію Киргизстану і Таджикистану з ревізії всієї військової техніки по периметру киргизько-таджицького кордону.

Як повідомляла "ДС", у результаті перестрілки силовиків на кордоні Киргизстану та Таджикистану поранення отримали більше 20 осіб. Сторони стягують військову техніку, а жителів прикордонних сіл евакуюють.

Конфлікт між Таджикистаном і Киргизією загострився 28 квітня на спірній ділянці кордону. За версіями обох країн, конфлікт стався після того, як Таджикистан встановив на території ділянки "головний вододіл" камери відеоспостереження.

Також повідомлялось, що Таджикистан і Киргизстан планують створити робочу групу з деескалації ситуації на кордоні.

Утім, сьогодні зранку у Киргизстані заявили, що Таджикистан пересуває військову техніку до кордону, а таджицькі військовослужбовці відкрили вогонь по житлових будинках.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua