• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Президентка Єврокомісії розповіла, як поглибити відносини України з ЄС

Очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн назвала три шляхи, якими слід рухатися, щоб вивести відносини між Україною та Європейським Союзом на новий рівень

Урсула фон дер Ляйєн
Урсула фон дер Ляйєн
Реклама на dsnews.ua

Про це вона сказала на пресконференції за підсумками саміту Україна-ЄС в Києві 12 жовтня, передає "ДС".

"Перший стосується фокусування України на впровадженні реформ. Україна пройшла довгий шлях, і я хочу привітати вас, президенте Зеленський, із цим… Я хочу чітко заявити, що ми продовжимо підтримувати зусилля України у здійсненні основних реформ", — сказала фон дер Ляйєн.

Вона наголосила, що йдеться передусім про реформу судочинства, включно з реформою Конституційного Суду, та боротьбу з корупцією і обмеження впливу олігархів.

Другий шлях, за словами фон дер Ляйєн, — використовувати потенціал Угоди про асоціацію.

"Вона все ще може багато чого запропонувати. Ми це обговорювали. Наприклад, у діджитал-сфері. Україна дуже прогресивна у цій сфері, і ми можемо тут багато що зробити спільно", — сказала глава Єврокомісії.

Третій шлях, вважає фон дер Ляйєн, спрямований на збільшення обсягів торгівлі, інвестицій та економічної співпраці.

"Наша угода про поглиблену і всеохоплюючу зони вільної торгівлі продовжує бути наріжним каменем наших відносин. Багато вже зроблено, та я закликаю нас бути амбітними, щоб обидві сторони могли скористатись перевагами", — зазначила фон дер Ляйєн.

Як писала "ДС", 12 жовтня під час саміту Україна-ЄС сторони підписали угоду про спільний авіаційний простір. Крім того, були схвалені ще дві угоди за програмами "Горизонт Європи" та "Креативна Європа".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua