• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Походження коронавірусу: у ВООЗ допустили витік з китайської лабораторії

Реклама на dsnews.ua

Вчені ВООЗ, які вивчають у китайському місті Ухань походження коронавірусу, не виключають того, що вірус зміг вирватися на свободу з лабораторії в результаті витоку

Про отримання нових даних повідомив доктор Пітер Дашак, який входить у місію дослідників ВООЗ, передає "ДС" з посиланням на Sky News.

Як повідомляється, місія ВООЗ прибула в Ухань більш ніж через рік після початку першого спалаху, після неодноразових скарг на проблеми з доступом. Але китайські вчені проводять власне розслідування походження COVID-19.

"Вони (китайські вчені, — ред.) діляться з нами даними, які ми раніше не бачили. Які ніхто раніше не бачив. Вони відкрито говорять з нами про будь-який можливий шлях", — розповів Дашак.

За даними видання, команда ВООЗ планує відвідати Уханьський Інститут вірусології, де працювали з коронавірусами, але спростовують будь-які теорії про те, що вірус вирвався звідти в результаті витоку.

Однак Дашак поки не відкидає таку можливість.

"Ми всі знаємо про гіпотези про потенційну участь лабораторії, і ми, безумовно, збираємося поставити питання про всі ключові аспекти (роботи, — ред.) Уханьского інституту вірусології", — сказав він.

При цьому він додав, що "якщо є дані, які вказують на будь-яку гіпотезу, ми будемо слідувати за даними, ми будемо стежити за доказами".

"Якщо вони ведуть на ринок морепродуктів і до ланцюжка охолодження, ми підемо туди. Якщо вони ведуть нас на ферму для розведення диких тварин або пташиний ринок — ми підемо туди. Якщо вони ведуть нас в лабораторію — підемо туди. Перед нами усі варіанти, ми зберігаємо неупередженість", — пояснив він.

Нагадаємо, станом на ранок 3 лютого (за київським часом) загальна кількість випадків зараження коронавірусом у світі досягла 103 854 072.

    Реклама на dsnews.ua