• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Протести в Білорусі: з держтелеканалів масово звільняються ведучі

Реклама на dsnews.ua

З білоруських телеканалів і радіо звільнилися відразу кілька популярних телеведучих і журналістів

Про це повідомляють білоруські Telegram-канали і портал tutby, передає "ДС".

Так, звільнилися ведучі програми "Макайонка,9" Андрій Макайонок і комік Євген Перлін.

"Я вирішив, що мій сьогоднішній ефір на Білорусь-1 був останнім. На це рішення ніхто не вплинув, я прийняв його сам. Сподіваюся, що скоро повернеться та сама #МаяКраінаБеларусь", — зазначив він.

Пішла і ведуча шоу "Доброго ранку, Білорусь!" на каналі "Білорусь-1" Віра Каретнікова. З Агентства теленовин Белтелерадіокомпанії звільнився і ведучий Сергій Козлович.

З телеканалу ОНТ пішла ведуча Ольга Богатиревич, а Тетяна Бородкіна покинула кулінарне шоу на СТВ.

Телеведучий програми "Арсенал" Володимир Бурко звільнився і записав звернення.

"Пʼять років я був негласно медійним обличчям Міністерства оборони Республіки Білорусь… Я ніколи, навіть у самому страшному сні, не подумав, що солдати і техніка, про які я розповідав, можуть бути застосовані проти свого народу", — заявив він.

З Першого каналу білоруського радіо пішли ведучий Олександр Шустер і журналіст відділу новин Тетяна Філіпченко.

Як писала "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували близько 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч чоловік, в ніч на 11 серпня — ще як мінімум дві тисячі, в ніч на 12 серпня — ще більше тисячі.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестуючих і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестуючими.

    Реклама на dsnews.ua