• USD 28.3
  • EUR 33.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Протестувальники пошкодили пам'ятник Дзержинському біля будівлі КДБ у Мінську (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

У Мінську протестувальники відбили букви на памʼятнику одному з організаторів "червоного терору", засновнику ВНК Феліксу Дзержинському

Відповідні фото почали зʼявлятися в соцмережах, інформує "ДС".

На фото видно, як протестувальники почали руйнувати памʼятники радянської доби.

Зокрема, мітингарі відбили букви на монументі одного з організаторів радянського "червоного терору", засновника Всеросійської надзвичайної комісії з боротьби з контрреволюцією і саботажем Фелікса Дзержинського.

Пама'ятник Дзержинському у Мінську
Пама'ятник Дзержинському у Мінську

Памʼятник Дзержинському знаходиться на площі біля головного офісу КДБ Білорусі.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua