• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"Прозоро та з міжнародними спостерігачами": премʼєр Чехії пропонує провести в Білорусі повторні вибори

Реклама на dsnews.ua

Премьер-міністр Чехії Андрій Бабіш вважає, що у Білорусі треба провести повторні вибори із залученням іноземних спостерігачів

Про це Бабіш повідомив у Twitter, передає "ДС".

"Вибори в Білорусі мають бути проведені повторно, прозоро та у присутності іноземних спостерігачів", — написав Бабіш.

На думку очільника чеського уряду, Білорусі треба "надіслати чіткий сигнал про санкції", які триватимуть до проведення виборів у такому форматі.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на акції протесту та "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua