• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Путін у пошуках значущості. Навіщо знадобилася недоленосна промова після Картопляного Спасу

Звісно, озброєний заколот у будь-якому разі буде пригнічений, та є нюанс. Як і раніше, невідомо, кого зрештою оголосять бунтівником, кого – рятівником Вітчизни, а кого не батьком, а (потрібне вписати). У Росії починається чергова відлига, і коли все потече і посиплеться з дахів, ролі буде роздано заново

Реклама на dsnews.ua

У понеділок, о 22.12, кремлівського диктатора витягли з бункера і вставили в телевізор. Виступ, який анонсували протягом усього дня, мав, як запевняв Пєсков, "без перебільшення визначити долю Росії". Втім, потім Пєсков відмовився від своїх слів — вони, як виявилося, належали його дружині, Тетяні Навці. Сам виступ вийшов коротким і не надто доленосним. З долею Росії все стабільно: за будь-якої влади в ній будуть красти, у перервах – пити, а за будь-якої можливості ходити до сусідів у визвольні походи за унітазами. Раніше ходили "за сіпунами", але у світі стався прогрес і з'явилися нові заморські дива, а недорогі сіпуни стали шити в Китаї.

"Дорогі друзі, сьогодні ще раз звертаюся до вас", — почав Путін і всіх заінтригував. Попереднього разу він звертався "до громадян Росії, до особового складу Збройних сил, правоохоронних органів та спеціальних служб, до бійців та командирів, які зараз б'ються на своїх бойових позиціях, відбивають атаки противника" у суботу. Що означає "ще раз"? З якого разу йде відлік? Куди поділи запис іншого, справді доленосного, але прихованого від народу виступу?

Путін повідомив, що російське суспільство виявило "найвищу консолідацію перед спробою перевороту", а неназвані на ім'я організатори заколоту свідомо пішли на "злочинні дії, зрадивши свою країну". Але народ згуртувався навколо Росії та Путіна проти Заходу, українських нацистів та внутрішніх зрадників. Останніх, втім, було небагато, бо звичайних вагнерівців використовували втемну. І все скінчилося добре, оскільки за прямим дорученням Путіна "робилися кроки, щоб уникнути великої крові", а "мужність і самопожертва полеглих під час суботніх подій героїв-льотчиків уберегли країну від жахливих наслідків". Тепер вагнерівці можуть обирати: або укласти контракт із Міноборони, або податись до Білорусії. Напевно, такими словами Путін оголосить про успішне завершення "СВО", незалежно від реального стану справ.

Після виступу відбувся корпоратив нарада Путіна із силовиками.

Були присутні голова АП Антон Вайно, генпрокурор Ігор Краснов, секретар Ради безпеки Микола Патрушев, міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев, міністр оборони Сергій Шойгу (схоже, зберіг посаду), директор ФСБ Олександр Бортніков, директор Нацгвардії Віктор Золотов, директор ФСТ Дмитро Кочнєв, голова Слідкому Бастрикін. Розсадка була цікавою: Вайно, Шойгу, Бортников і Кочнєв навпроти решти п'ятьох.

У відповідь на виступ Путіна мережа вибухнула знущальними мемами, а у Вікіпедії з'явилася нова сторінка, назва якої була анонсована ще 24-го, що цікаво саме собою. На ранок сторінку видалили — але інтернет пам'ятає все.

Реклама на dsnews.ua

Загальне враження від промови: Путін швидко стає номінальною фігурою. Реальна влада в Росії переходить до хунти силовиків, які невдовзі перегризуться між собою, що гарантує громадянську війну. Уряд на чолі з Мішустіним запхали в тінь, але економічні проблеми швидко нагадають про нього й про себе. Та це буде потім, а поки що на перший план виходять люди зі зброєю. Включно з Кадировим, якого не покликали, і який не поспішає виводити свій "Ахмат" з Підмосков'я. Втім, і Пригожина рано списувати в утіль. Зараз він пішов у тінь і в Білорусь, але ще може зіграти в наступному акті, повернувшись до Росії, як рятівник країни від розвалу та терору. Можливо, саме він і оголосить про те, що Путін виявився зовсім не батьком, а…

    Реклама на dsnews.ua