• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Путін вимагає від оточення здавати аналізи на стафілокок і глисти та дотримуватися карантину, — BBC

Для доступу до так званої "чистої зони" сотні людей чотири рази здають ПЛР-тести і двічі перевіряють антитіла до коронавірусу. Беруть і додаткові аналізи – на грип, стафілокок та глисти. На це йдуть мільярди з бюджету РФ

Володимир Путін
Володимир Путін
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні російської служби BBC, передає "ДС".

За даними видання перед 9 травня близько 400 осіб, серед яких ветерани, два тижні перебували на карантині в Московських готелях для того, щоб потиснути руку або просто наблизитися до Путіна. Карантин відбували у двох готелях у центрі Москви – п'ятизірковому "Золотому кільці" та чотиризірковому "Президент-готелі". 

Рік тому BBC вже писала про безпрецедентний карантин для всіх, хто обслуговував Володимира Путіна або близько контактував із ним.

"З того часу російський президент отримав аж чотири дози вакцини від коронавірусу і розпочав війну з Україною, але ні вакцинація, ні надзвичайна ситуація принципово не змінили ситуацію: він став частіше переїжджати з резиденції до резиденції, а весь обслуговуючий персонал і всі, хто контактує з ним, продовжують сидіти. у карантині, але тепер у різних точках Росії", — йдеться у повідомленні.

За відкритими даними, кремлівські структури витратили на це близько 1,5 млрд рублів, ще не менше 1,7 млрд обсерватори отримали у вигляді субсидій.

"Люди, які оточують Путіна, не просто сидять на карантині, але ще й здають різні аналізи. Ці лабораторні дослідження "в санітарно-епідеміологічних" цілях також закуповує Управління справами президента. Деякі контракти розкривають складну процедуру допуску перед початком роботи в "чистій зоні". Правила з'явилися в 2021 році.

Щоб взагалі потрапити до карантину, потрібно за дві доби здати аналіз крові на антитіла до коронавірусу. Перебуваючи на карантині, доведеться протягом 12 діб чотири рази здати ПЛР, а на дванадцятий день – знову кров на антитіла. Якщо у людини не виявлялися антитіла IGM, які свідчать про те, що вона хворіє, то вона після 14 днів ізоляції отримувала допуск "у чисту зону" — тобто до президента", — пише ЗМІ.

За інформацією BBC, пізніше у контракт додали умову, що на запит Управління справами президента у людей на ​​карантині можуть брати біоматеріал та інші аналізи. Це сталося вже після вакцинації Путіна. 

"З початку пандемії Управління справами президента та його структури замовили кремлівським поліклінікам у Москві аналізи співробітників та інших осіб, у тому числі за "карантинними" контрактами, на суму близько 200 млн рублів. За заявками УСП аналізи з 2021 року здали близько 1500 осіб — у деяких брали мазки не лише на коронавірус, але також на ГРВІ, грип та стафілокок та кров на біомаркери. Кал вони теж здавали – але не на коронавірус, а на яйця гельмінтів", — йдеться у повідомленні.

Літний загін "Росія, екіпажі якого літають з Путіним, витратив на аналізи найбільше — 125 млн рублів. З червня 2021 року льотчики та стюардеси стали здавати не лише ПЛР, а й усі види досліджень на COVID-19. Щомісяця вони складали до 2 тисяч термінових ПЛР-тестів та до 600 тестів на антитіла. А також – півсотні аналізів крові на біомаркери та 100-200 аналізів калу. Зазначається, що ця схема працює і зараз. Лише за травень 2022 року льотний загін сплатив 1376 мазків та 98 проб калу на коронавірус, а також 447 аналізів крові на антитіла та 32 – на біомаркери. При цьому вони продовжують сидіти на карантині в підмосковних та інших санаторіях.

Telegram-канал Baza писав, що "багато кремлівських працівників змушені проводити майже весь рік на карантині, і деякі співробітники Адміністрації президента та Федеральної служби охорони "відсиділи" у 2021 році в одномісних номерах понад 150 днів — через що у персоналу почали виникати проблеми у сім'ях".

"Контракти на карантинне проживання таких осіб зазвичай засекречені. Але держзакупівлі показують картину, аналогічну до льотчиків. Карантин для них у десятці кремлівських санаторіїв поруч із резиденціями президента в Підмосков'ї, Сочі та на Валдаї з початку пандемії у 2020 році вже обійшовся у понад 1,2 млрд рублів, а сума всіх контрактів наближається до 2 млрд. Деякі з цих санаторіїв повністю перетворені на обсерватори та закриті для відпочиваючих.

При цьому тільки в 2020 році вони отримали від Управління справами президента субсидії в рамках антиковідних заходів на загальну суму близько 1,7 млрд рублів. У 2021 році влада реєстр нових субсидій засекретила", — пишуть BBC.

У виданні підкреслюють, що поруч із Путіним завжди лікарі. Іноді бригади чергували в місцях перебування президента "за протоколом", а під час деяких його візитів серйозно побоювалися за здоров'я Путіна та посилювали склад. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua