• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Путін заявив, що уйгурам, яких він зустрів, подобається політика Китаю

Уйгури з Сіньцзяню (Китай) підтримують політику Пекіна щодо мусульман, які проживають в країні

Володимир Путін
Володимир Путін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це президент Росії Володимир Путін заявив в інтерв'ю телекомпанії NBC, відповідаючи на питання про те, що думає президент про те, як Китай поводиться з національними меншинами в Сіньцзяні, передає "ДС" з посиланням на Інтерфакс.

"Ви знаєте, я зустрічався з деякими уйгурами. Завжди можна знайти людей, які критикують центральну владу. Але я зустрічався з уйгурами, коли був з візитами в Китаї. І запевняю Вас, у всякому разі, те, що я чув на власні вуха, що вони в цілому вітають політику китайської влади у цьому напрямку", — сказав Путін.

"Вважають, що Китай дуже багато зробив для людей, які проживають в цьому районі, з точки зору економіки, підняття культури і так далі. Тому що ж мені давати оцінки, дивлячись на ситуацію з боку?" — додав він.

Протягом останніх декількох років представники уйгурської опозиції, що проживають на заході, і правозахисних організацій заявляють про те, що на території Сіньцзян — Уйгурського автономного району (СУАР) в Китаї влада КНР організувала "табори перевиховання", для громадян, які сповідують іслам. Влада КНР неодноразово заперечувала факти наявності таких таборів.

Президент РФ сказав, що журналісту, який поставив питання про звинувачення в геноциді уйгурів, що лунають з боку Держсекретаря США на адресу влади КНР, "краще з приводу всіх цих проблем звернутися до Держдепартаменту або до Міністерства закордонних справ Китайської Народної Республіки".

"Вважаю, що цього достатньо, і впевнений, що китайське керівництво, розуміючи всю сукупність цих питань, що стосуються в тому числі уйгурської частини населення, знайде необхідні рішення для того, щоб ситуація залишалася стабільною і йшла на користь всьому багатомільйонному китайському народу, в тому числі і уйгурській його частині", — сказав Путін.

Відповідаючи на питання про мусульман Росії, Путін сказав, що "це громадяни Російської Федерації, у яких немає іншого вітчизни".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua