• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Путінська відповідь Токаєву: Росія зупинила експорт казахської нафти

Приморський районний суд міста Новоросійська припинив діяльність Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК) на 30 днів через кілька "документарних порушень" щодо плану ліквідації аварійних розливів нафти (ЛРН). Через КТК експортується значна частина нафти з Казахстану

Каспійський трубопровідний консорціум (КТК)
Каспійський трубопровідний консорціум (КТК)
Реклама на dsnews.ua

"Порушення" виявило Південне управління Ространснагляду після вказівки віце-прем'єра РФ Вікторії Абрамченко, передає "ДС" із посиланням на РИА Новости.

Підставою для рішення суду називають перевірку 6 травня, під час якої Ространснагляд виявив "екологічні порушення" на виробничих об'єктах КТК.

Консорціуму 6 червня було видано припис про усунення виявлених порушень із терміном усунення до 30 листопада 2022 року. Також 6 червня було складено протокол про адміністративне правопорушення щодо плану ЛРН.

"Незважаючи на те, що термін виконання припису спливає 30 листопада 2022 року, Південне УДМРН Ространснагляду звернулося до Приморського районного суду м. Новоросійська Краснодарського краю з наміром про зупинення діяльності на 90 діб, заявивши про це безпосередньо в судовому засіданні 05 липня 2022 року" — йдеться у заяві компанії.

Клопотання КТК про відкладення розгляду справи з метою спрямування заперечень щодо зупинення діяльності суд залишив без задоволення.

У результаті 5 липня суд задовольнив вимоги Ространснагляду щодо призупинення діяльності КТК на 30 діб.

"Каспійський Трубопровідний Консорціум діє в рамках правового поля Російської Федерації і змушений виконати рішення суду. Рішення буде оскаржено відповідно до встановленого законодавства порядку", — заявили в КТК.

Як писала "ДС", президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що його країна готова використати свій вуглеводневий потенціал, щоб стабілізувати ситуацію з енергоресурсами на світових та європейських ринках.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua