• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Розширення ЄС: Чорногорія "пробила лід" у перемовинах

Європейські посадовці 26 червня оголосили, що Чорногорія готова до останнього етапу процесу вступу до Європейського Союзу

Чорногорія
Чорногорія готова до останнього етапу процесу вступу до ЄС
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Радіо Свобода", передає "ДС".

Як зазначається, після 12 років переговорів про вступ прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч сказав, що Подгориця "пробила лід". Своєю чергою, комісар ЄС із питань розширення Олівер Варгеї назвав це "історичним моментом".

"Чорногорія вважається найбільш просунутою країною в процесі вступу до ЄС, але вступ зупинився через судову систему країни", — нагадує "Радіо Свобода".

Міністерка закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб, чия країна зараз головує в ЄС, заявила, що Подгориця має й надалі зміцнювати незалежність судової системи, боротися з корупцією та організованою злочинністю.

25 червня ЄС розпочав офіційні переговори з Україною і Молдовою щодо вступу до блоку. Водночас Грузії відмовили — за словами верховного представника Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозепа Борреля, у зв'язку з ухваленням закону "Про прозорість іноземного впливу", який грузинська опозиція називає копією російського репресивного закону про іноагентів.

Як писала "ДС", за оцінкою посла ЄС Катерини Матернової, процес вступу України до Європейського Союзу може зайняти "менше часу, ніж у інших держав".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua